Connect with us
reklam

Eskişehir

Hamamyolu esnafı ile beşinci büyük toplantı yapıldı

Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt, Hamamyolu esnafı ile beşinci büyük toplantıda bir araya geldi. Turunç Otel’de gerçekleşen ve yoğun bir katılımın sağlandığı toplantıya Başkan Kurt’un yanı sıra, Deliklitaş Mahalle Muhtarı Hüsnü Petek, Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru, yüklenici firma yetkilileri ve Hamamyolu esnafı katıldı.

Hamamyolu Projesi hakkında görüş alışverişinde bulunulan toplantıda Başkan Kurt ve yüklenici firma yetkilileri esnafın merak ettiği konuları yanıtladı, tavsiyeleri ve istekleri dinledi.

BAŞKAN KURT ESNAFIN SORULARINI CEVAPLADI

Esnafın sorularını yanıtlayan Başkan Kurt, Hamamyolu Projesi’nin artık viraja girdiğini söyledi. Projenin 1 ay içinde tamamlanacağını kaydeden Başkan Kurt, konuşmasına şu sözlerle devam etti: “Değerlendirme yaptıktan sonra, önümüzdeki günlerde yapılacak olan işlerle ilgili isin görüşlerinizi de almak istiyoruz. Bildiğiniz gibi 1 yıl kadar önce ihalemizi gerçekleştirerek proje uygulamasına başladık. Pek çok eleştiri oldu. Bunlar yeni bir iş yaparken, doğal olan, olacak olan şeyler. Sizin Hamamyolu esnafı olarak; gördüklerinizi, eleştirilerini almak isteriz. 

“HİÇBİR VİCDANLI İNSANOĞLU AĞACIN KÖKÜNE ASİT DÖKMEZ!”

İddia edildiği gibi yeşil oranında bir azalma olmayacak. Bu her ortamda söyledim, şu anda da tekrar söylüyorum. Ağaçlarda bir sıkıntı yok. Bir yalan uydurmuşlar, ağaçların köküne asit döküyormuşuz! Hiçbir vicdanlı insanoğlu ağacın köküne asit dökmez. Bu tür yalanlarla projeyi aksatmaya çalışmanın hiç kimseye de faydası olmaz. Bu proje Odunpazarı Belediyesi teknik yetkililerinin incelemesinden değerlendirmesinden geçmiş bir proje. Hiç lüzumu yokken, Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu’nun da incelemesinden geçmiş bir proje. Yıllardır Hamamyolu’nda her belediye bir şeyler yapar, hiçbir belediye Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu’ndan izin almaz, almadı. Ama biz aldık. Şu anda Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu Müdürü olan arkadaşımız, Odunpazarı Belediyesi’nden gitme bir arkadaşımız. Ben ona da sordum. Hamamyolu’ndaki tadilatların büyük bölümünü sen yaptın, hiç Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulu’ndan izin aldın mı dedim, almadım dedi. 

29 EKİM HEDEF TARİHİMİZ

Bu proje yasal anlamıyla, değiştirilmeden uygulanacak bir projedir. Bu proje, son 1 aya girdi. 29 Ekim hedef tarihimiz. 29 Ekim’e kadar burayı bitirip, kullanıma tamamen açmak istiyoruz. Şu andan ya da önümüzdeki haftadan itibaren esnaflarımızı ilgilendiren aşamaya geleceğiz, sizin dükkanlarınızın önünü işleyeceğiz. Bu işleyiş aşamasında, sizin işlerinizi aksatmadan, müteahhit firmanın çalışmalarını hızlandırmak için bu toplantıyı düzenledik. Geçen hafta 1 malzeme indirimi sırasında müteahhit firmamızın yetkilileri ile esnaf arkadaşlar arasında tartışma çıkmış. Bunları da aşmamız lazım.

Eskişehir

Yunus Emre Lions’tan gençlere eğitim desteği

Yunus Emre Lions Kulüp, gençlere aydınlık bir gelecek sunmak adına her yıl verdiği eğitim bursu için destek etkinliği düzenledi. (daha&helliip;)

Devam et

Eskişehir

Buray Eskişehir’de konser verecek

11. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu’nun kapanışı ve NeoPlus Outlet ve Yaşam Merkezi’nin 10.yıl kutlamaları kapsamında Buray NeoPlus’ta sevenleriyle buluşacak. (daha&helliip;)

Devam et

Eskişehir

Odunpazarı’ndan “Sağlıklı Yaşlanma Semineri”

Odunpazarı Belediyesi, Koca Çınar Yaşam Merkezi müdavimleri için “Sağlıklı Yaşlanma Semineri” düzenliyor.

Odunpazarı Belediyesi tarafından Odunpazarı’nda yaşayan 45 yaş ve üzeri bireylerin yaşam kalitelerini arttırmak için inşa edilen Koca Çınar Yaşam Merkezi,  müdavimlerinin yaşam koşullarını iyileştirmek için çalışmalarına devam ediyor.

Odunpazarı Belediyesi,  Koca Çınar Yaşam Merkezi müdavimleri için “Sağlıklı Yaşlanma Semineri” düzenledi. Odunpazarı Belediyesi Koca Çınar Yaşam Merkezi sağlık görevlisi tarafından verilen seminerlerde, her hafta farklı konular ele alınıyor. “Sağlıklı Yaşlanma Semineri”nde bu hafta; ilaç takibi, Alzheimer ve hekim kontrolünün önemi masaya yatırıldı.

Yetkililer, Koca Çınar Yaşam Merkezi müdavimlerinin de soruları ile katılım sağladığı seminerlerin her hafta farklı konular ile devam edeceğini duyurdu.

Devam et

Facebook

ESKİŞEHİR HABERLERİ

Eskişehir29 dakika önce

Yunus Emre Lions’tan gençlere eğitim desteği

Yunus Emre Lions Kulüp, gençlere aydınlık bir gelecek sunmak adına her yıl verdiği eğitim bursu için destek etkinliği düzenledi.

Eskişehir49 dakika önce

Buray Eskişehir’de konser verecek

11. Uluslararası Eskişehir Pişmiş Toprak Sempozyumu’nun kapanışı ve NeoPlus Outlet ve Yaşam Merkezi’nin 10.yıl kutlamaları kapsamında Buray NeoPlus’ta sevenleriyle buluşacak.

Eskişehir22 saat önce

Odunpazarı’ndan “Sağlıklı Yaşlanma Semineri”

Odunpazarı Belediyesi, Koca Çınar Yaşam Merkezi müdavimleri için “Sağlıklı Yaşlanma Semineri” düzenliyor. Odunpazarı Belediyesi tarafından Odunpazarı’nda yaşayan 45 yaş ve...

Eskişehir22 saat önce

Başkan Ataç Rumelili iş adamlarıyla görüştü

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Eskişehir Rumeli Sanayici ve İş Adamları Derneği’nin konuğu oldu.

Eskişehir2 gün önce

Çifteler’de asfalt çalışması

Çifteler’de ESKİ tarafından alt yapı çalışmaları tamamlanan caddeler Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin yoğun çalışmalarıyla yeniden asfaltlanarak, modern bir görünüme kavuşturuluyor.

Eskişehir3 gün önce

ESPARK AVM’nin çatısında intihar girişimi

Bugün 16.00 sularında Espark AVM’nin çatısında görülen genç korkuttu.

Eskişehir3 gün önce

CHP Eskişehir kongre süreci-Yorum haber

BİR KONGRE SÜRECİNİN ERKEN ANALİZİ Cumhuriyet Halk Partisi’nde kongre takvimi işlemeye başladı. CHP kongreleri ile meşhur, kurultayları ile Türkiye’nin siyasi...

EN ÇOK OKUNANLAR